My seveřané jsme zvyklí na dlouhé noci. Rádi je trávíme analyzováním cookies, můžeme vám pak web přizpůsobit, jak říkáme, na tělo. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
zavřít
Více informací

Novinky

Nordic Telecom uspěl v aukci o kmitočty

14.7.2017

Velký úspěch v aukci Českého telekomunikačního úřadu o kmitočty v pásmu 3,7 GHz dosáhl Nordic Telecom. Z pěti dražených bloků frekvencí získal dva. O další tři bloky se dělí tři společnosti, Nordic Telecom tedy získal z draženého spektra největší část. Frekvence jsou vhodné pro datové fixní služby a v budoucnu i pro mobilní sítě nové generace 5G.„Jsme rádi, že jsme uspěli v tak velké konkurenci. Spolu s naším finančním partnerem J&T Private Equity Group nyní plánujeme výstavbu moderní sítě s cílem nabídnout kvalitní vysokorychlostní internetové připojení a další služby na území České republiky. Naše plány s pásmem 3,7 GHz a podrobnosti k projektu zveřejníme, jakmile získáme vydražený kmitočtový příděl,“ říká Libor Dočkálek, generální ředitel Nordic Telecomu.Aukci kmitočtů v pásmu 3,7 GHz vypsal Český telekomunikační úřad letos v březnu. Do dražby pěti bloků se přihlásilo sedm zájemců, jednoho úřad vyřadil pro nesplnění formálních podmínek aukce. Z šesti postupujících dražitelů uspěli čtyři. Aukce se mohli zúčastnit jak velcí mobilní operátoři, kteří se však mohli ucházet pouze jen o jeden blok kmitočtů, tak noví hráči, jimž telekomunikační úřad umožnit dražit dva bloky. Této možnosti využil jako jediný Nordic Telecom.


Další novinky

Nordic Investors se stává ryze českou finanční skupinou

26.04.2018

Finanční skupina, která úspěšně podniká v oblasti telekomunikací, zdravotnictví či developmentu, zjednodušuje vlastnickou strukturu a sjednocuje skupinové právní a daňové jurisdikce. Za sídlo své holdingové struktury si vybrala Českou republiku. „Rozhodli jsme se zefektivnit svou vlastnickou strukturu. Jako ryze česká skupina se chceme podělit o svůj úspěch. Je pro nás důležité, aby všechna pozitiva, která z toho vyplývají, zůstávala v České republice,“ říká jeden ze zakladatelů Nordic Investors Tomáš Otruba. Základem skupiny bude Nordic Investors Group a. s. Pod ni budou spadat veškeré aktivity Nordic Investors v České republice, jako je telekomunikační operátor Nordic Telecom, projekt Zdravel, průkopník tuzemského eHealth, či Provisio, které se soustředí na vývoj v oblasti umělé inteligence. Stejně tak bude zastřešovat projekty z oblasti developmentu a tzv. distressed assets. „Přesunem do České republiky sjednocujeme skupinové právní a daňové jurisdikce. Jsme přesvědčeni, že tento krok děláme správným směrem,“ doplňuje Tomáš Otruba. Nordic Investors Group a.s. umožní postavit jednoduchou a srozumitelnou strukturu majetkových účastí a řídicích orgánů skupiny a jejích jednotlivých společností. Dosud byla podstatná část holdingu registrována na Kypru. Přesun započal v dubnu a bude dokončen během druhého čtvrtletí roku 2018.

Česká televize spustila nové vysílání

29.03.2018

Česká televize dnes spustila nové pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T2. Přidává se tak k ostatním televizním stanicím, které již ve standardu DVB-T2 vysílají. Od roku 2020 budou v novém standardu vysílat všechny televizní stanice a uživatele tak čeká nezbytná výměna televize, či nákup nového set-top-boxu, který bude s novou vysílací frekvencí kompatibilní. Stávající frekvence 700 MHz bude uvolněna pro telekomunikační operátory a v budoucnu bude vhodná pro 5G mobilní datové připojení.

Všechny programy České televize budou dostupné na klasickou anténu ve Full HD rozlišení v kvalitě lepší než na satelitu. Pokud si zároveň připojíte nový televizor k internetu, budete moci využívat výhod HbbTV - hybridního vysílání, které nabízí přístup do archivů pořadů jednotlivých televizních stanic. A zároveň budete připraveni na další novinku, kterou pro vás připravuje Nordic Telecom na letošní podzim – Nordic TV.

Nordic Telecom spouští pilotní provoz v síti 3,7 GHz

01.03.2018

Nordic Telecom jako první spustil v několika vybraných lokalitách v České republice nekomerční pilotní provoz vysokorychlostního pevného internetu vzduchem. V Praze, Vinoři a Dobříši už bylo v reálných podmínkách dosahováno rychlostí přes 400 Mbps. Vyšší rychlosti umožňují nejnovější technologie LTE a šířka přenosového pásma na kmitočtech 3,7 GHz, kde Nordic Telecom oproti konkurenci vlastní dvojnásobek spektra. Díky této technologii můžeme dosahovat vyšší rychlosti a stability připojení, než dnes nabízí ostatní operátoři na technologii LTE nebo WiFi. „Rychlost budeme nadále zvyšovat, zatím jsme zdaleka nevyužili všech technologických možností sítě,“ říká Martina Lovčíková, ředitelka divize pro koncové zákazníky.

Celkové investice se plánují ve výši 750 mil. Kč. „Budujeme novou síť zejména ve středně velkých a menších městech, kde je velký prostor pro zlepšení kvality pevného internetového připojení,“ dodává Lovčíková.

Nordic Telecom tak letos přinese jako první na českém trhu pevný internet vzduchem na bezdrátové technologii LTE – Fiber-Like Experience, který bude kvalitou srovnatelný s optickou sítí. Testují se technologie od čtyř dodavatelů s cílem síť nejen optimalizovat, ale také připravit pro nové služby určené převážně různým typům uživatelů v rámci domácnosti, kteří internet potřebují ke komunikaci, zábavě, ovládání chytrého domácího vybavení či k práci z domova.

Nordic Telecom chystá vlastní IPTV

23.02.2018

Nejen telekomunikační služby či připojení k internetu, ale také vlastní digitální televizi bude nabízet operátor Nordic Telecom. Společnost vypsala výběrové řízení na dodavatele IPTV, digitální televize přes IP protokol, která divákům umožní využívat archivy televizních stanic či funkce zpětného přehrávání vysílání. Nabídne také větší počet televizních programů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a prémiové stanice, s nimiž se diváci nemohou setkat v klasickém pozemním digitálním vysílání.

Nordic Telecom ve výběrovém řízení poptává komplexní řešení IPTV služeb, tedy softwarové zajištění včetně programové nabídky a dalšího obsahu a funkcionalit, jako je posun sledování pořadů v čase, rodičovský zámek, nahrávání pořadů, možnost více přihlášených zařízení ke stejnému účtu, či sledování pořadů na více zařízeních najednou. Dodavatel by měl zajistit i set-top-boxy, které umožní přehrávání obsahu na různých dalších přijímačích.

Vlastní IPTV bude Nordic Telecom nabízet v balíčku společně s fixním bezdrátovým připojením k internetu. Jde o novinku, kterou chystáme v souvislosti se spuštěním nových služeb v pásmu 3,7 GHz. Nordic Telecom vydražil v roce 2017 dva bloky v tomto pásmu, kde nabídne bezdrátové vysokorychlostní připojení Nordic Telecom LTE - Fiber-Like Experience. V souvislosti s chystaným balíčkem služeb vypsal Nordic Telecom několik výběrových řízení. Dodavatele IPTV chceme vybrat a službu spustit ve druhé polovině letošního roku.

Znalost značky Nordic Telecom stoupá

19.02.2018

Znalost značky Nordic Telecom rok po přejmenování společnosti stoupá. Podle průzkumu agentury Ipsos, která se dotazovala čtyř tisíc respondentů, brand Nordic Telecom aktuálně znají čtyři z deseti Čechů.

Na základní otázku, zda znají telekomunikačního operátora Nordic Telecom, odpovědělo 6 procent respondentů kladně s tím, že se s nabídkou našich služeb již setkali. Dalších 33 procent dotazovaných o Nordic Telecomu již slyšelo, ale zatím se s našimi službami nesetkali. Ze specificky zaměřené populace mají o společnosti největší povědomí muži ve věku 18 až 26 let s vysokoškolským vzděláním, kteří její nabídku také nejlépe znají. Doplňující průzkum se zaměřil na rodiny, přičemž se značkou Nordic Telecom se setkalo již okolo 41 procent respondentů, kteří mají na starost rodinné finance.

Zavedení nové značky v únoru 2017 se tedy setkalo s úspěchem. Další nárůst širšího povědomí o společnosti Nordic Telecom očekáváme v souvislosti se spuštěním bezdrátového vysokorychlostního připojení k internetu Nordic Telecom LTE - Fiber-Like Experience (pevný internet vzduchem kvalitou srovnatelný s optickou sítí) v pásmu 3,7 GHz, kterou nabídneme v průběhu roku 2018.

Jansson naděluje

15.02.2018

Během dlouhých zimních večerů je nejlepší se pořádně zachumlat do peřiny, usadit se ke krbu s hrnkem horkého čaje a přečíst si nějakou dobrou knihu. Souhlasíte?
Pokud ano, zbystřete! Nyní máte i Vy možnost ponořit se do severské pohádkové tvorby samotného Janssona Novakssona - jeho kniha Zimní Pohádky je u nás exkluzivně ke stažení zdarma. Nechte se fascinovat vločkou v kloboučku, zachraňte s námi sněhuláka, zjistěte, k čemu je dobré ministerstvo zimy a mnohem víc. Pouze na našem webu, exkluzivně k prvnímu výročí vzniku firmy Nordic Telecom - zdarma, pro všechny. Jednoduše. Po svém.

Zimní Pohádky od Janssona Novakssona (e-kniha)
Zimní Pohádky od Janssona Novakssona (audiokniha)

Nordic Telecom vstupuje 50% podílem do SunTel Net

21.12.2017

Společnost Nordic Telecom vstupuje 50% podílem do společností Suntel Net, spadající do skupiny DRFG, která je jedním z největších poskytovatelů internetu na Moravě.

Nordic Telecom přinese do projektu bezdrátovou technologii LTE „Fiber-Like Experience“ v pásmu 3,7 GHz, která doručí stejnou kvalitu jako optická síť, Suntel Net zase znalost trhu a zkušenost s integrací malých a středně velkých poskytovatelů internetových služeb. Díky tomuto spojení se zákazníci mohou těšit na velice kvalitní službu, která dosud nemá v daném segmentu obdoby.

„Vstupem do Suntel Netu naplňujeme dlouhodobou strategii být aktivním hráčem na rezidentním telekomunikačním trhu,“ říká Libor Dočkálek, generální ředitel společnosti Nordic Telecom.

Společnost Suntel Net sdružuje lokální poskytovatele internetového připojení a poskytuje služby do více než 41 tisíců domácností a firem. „Tímto spojením jsme schopni naplnit naše strategické cíle v akvizici nových zákazníků, kterým zajistíme telekomunikační služby nejvyšší možné kvality,“ vysvětluje Michal Rákoci, generální ředitel Suntel Netu.

Společným cílem je růst a zkvalitňování služeb pro více než 150 tisíc zákazníků, které hodlá Suntel Net obsluhovat do dvou let. Stejně tak dojde k propojeni týmů obou společností a výraznému kapitálovému posílení.

Bezdrátová optika od Nordic Telecomu

07.11.2017

Postrádáte kvalitní vysokorychlostní internetové připojení a nejste v dosahu pevných optických sítí? Nordic Telecom nabídne jako první na českém trhu bezdrátovou technologii Fiber-Like Experience, jež doručí stejnou kvalitu služby jako optická síť. Společně se svým finančním partnerem J&T Private Equity Group hodlá do moderní sítě na frekvenci 3,7 GHz s LTE technologií investovat bezmála tři čtvrtě miliardy korun.

„Uhradili jsme cenu dvou vysílacích bloků, které jsme v červenci získali, a chystáme se postavit moderní síť na frekvenci 3,7 GHz s LTE technologií, která umožní přenosovou rychlost až 1 Gbps. Současně bude naše frekvence využitelná jako kapacitní vrstva pro příští generaci mobilní sítě 5G. Do konce roku 2017 spustíme technologický pilot ve vybraných lokalitách. Komerční provoz pak zahájíme ve druhém čtvrtletí příštího roku,“ říká generální ředitel Nordic Telecomu Libor Dočkálek.

Do konce letošního roku proběhnou výběrová řízení na dodavatele potřebných technologií a koncových zařízení. „Chceme postupovat velmi rychle. Máme jasný a velmi ambiciózní plán rozvoje,“ dodává Libor Dočkálek. Síť v pásmu 3,7 GHz bude druhou mobilní sítí v přímém vlastnictví Nordic Telecomu po síti v pásmu 400 MHz, jež nyní prochází modernizací a přechází z technologie CDMA na modernější LTE.

Informace pro zákazníky s předplacenou službou

30.10.2017

Vážený zákazníku, rádi bychom Vám poděkovali za využívání našich služeb a zároveň Vás chceme seznámit s probíhajícími změnami v naší společnosti.

Informace pro zákazníky s předplacenou službou

Modernizace sítě

26.09.2017

V průběhu roku 2018 se chystáme vybudovat a spustit síť nové generace na technologii LTE, jež nahradí dosavadní síť s technologií CDMA. Technologie CDMA ztrácí podporu mezi výrobci důležitých komponent pro údržbu a rozvoj sítě, na níž nabízíme hlasové a datové služby. Kvůli stále komplikovanějšímu nákupu náhradních dílů by případný rozsáhlejší výpadek sítě byl prakticky neřešitelný. Z tohoto důvodu je nutné plošně nahradit síť CDMA technologií LTE. Díky síti LTE Vám budeme moci v budoucnu nabídnout rychlejší a stabilnější připojení k internetu.

O svou službu nepřijdete, nadále zůstáváte našimi klienty. Abychom Vám nezpůsobili potíže, zajistili kontinuitu služby a eliminovali výpadek, rozhodli jsme se během modernizace zajistit poskytování služeb prostřednictvím partnerských sítí.

Věříme, že budete nadále spokojeni!

Váš Nordic Telecom

Pomáháme ekologicky likvidovat staré mobily

11.09.2017

Nordic Telecom se zapojil do akce Remobil a získal certifikát společensky odpovědné firmy za ekologickou likvidaci starých mobilních telefonů.

Třináct palet plných starých mobilních telefonů a přes dvě tuny dalšího příslušenství a elektrozařízení odevzdal Nordic Telecom v rámci projektu Remobil k ekologické likvidaci společnosti RETELA. Díky tomu mohl odevzdat dar 26 160 korun Jedličkově ústavu v Praze a na podporu aktivit základních škol.

Recyklací 2 616 starých mobilních telefonů a 2,3 tuny dalšího elektrozařízení přispěl Nordic Telecom ke snížení emisí CO2 o 4 148 kg, ušetřil 78 218 litrů vody a snížil počet kilometrů ujetých průměrným osobním automobilem o 25 298. Starých nepotřebných mobilních telefonů přibývá. Jenom v letech 2010 až 2020 by jich mělo být v České republice vyřazeno na 26,3 milionu. K recyklaci se však dostane jen tři až šest procent z nich.

Průměrná délka životnosti mobilního telefonu v České republice je tři a půl roku. Ve světě to bývá ještě o rok méně. Těžba, výroba a kompletace průměrného mobilního telefonu s sebou nese více než tunu odpadního materiálu. Přístroje obsahují množství nebezpečných materiálů, které se odbornou recyklací odstraní či využijí, a tím tak dochází k prevenci vzniku škodlivých emisí.

Certifikát Remobil

Nordic Telecom na Vizovickém Trnkobraní

21.08.2017

Deset vysílaček pro komunikaci mezi členy týmu Červeného kříže zapůjčil Nordic Telecom do jejich stánku na festivalu Vizovické Trnkobraní, který se uskutečnil tento víkend 18. a 19. srpna 2017 ve Vizovizích na Zlínsku.

Nordic Telecom umístil na stánek letáky s nabídkou svých produktů a zároveň byly k dispozici i propagační materiály jeho sesterské společnosti Zdravel, která se zabývá elektronickým zdravotnictvím. Jubilejní 50. ročník Vizovického Trnkobraní se odehrál v areálu likérky Rudolf Jelínek v Razově a zúčastnily se ho tisíce návštěvníků.

Nové smluvní podmínky pro zákazníky

1.8.2017

Nordic Telecom upravuje od 1. září 2017 všeobecné smluvní podmínky pro své zákazníky. Nové podmínky jsou přehlednější a srozumitelnější, ruší některá dřívější ustanovení a snižují například úhrady při předčasném ukončení smlouvy na dobu určitou. Plné znění nových všeobecných podmínek si můžete stáhnout zde:

Všeobecné obchodní podmínky (platnost od 1. 9. 2017)

Nordic Telecom uspěl v aukci o kmitočty

14.7.2017

Velký úspěch v aukci Českého telekomunikačního úřadu o kmitočty v pásmu 3,7 GHz dosáhl Nordic Telecom. Z pěti dražených bloků frekvencí získal dva. O další tři bloky se dělí tři společnosti, Nordic Telecom tedy získal z draženého spektra největší část. Frekvence jsou vhodné pro datové fixní služby a v budoucnu i pro mobilní sítě nové generace 5G.

„Jsme rádi, že jsme uspěli v tak velké konkurenci. Spolu s naším finančním partnerem J&T Private Equity Group nyní plánujeme výstavbu moderní sítě s cílem nabídnout kvalitní vysokorychlostní internetové připojení a další služby na území České republiky. Naše plány s pásmem 3,7 GHz a podrobnosti k projektu zveřejníme, jakmile získáme vydražený kmitočtový příděl,“ říká Libor Dočkálek, generální ředitel Nordic Telecomu.

Aukci kmitočtů v pásmu 3,7 GHz vypsal Český telekomunikační úřad letos v březnu. Do dražby pěti bloků se přihlásilo sedm zájemců, jednoho úřad vyřadil pro nesplnění formálních podmínek aukce. Z šesti postupujících dražitelů uspěli čtyři. Aukce se mohli zúčastnit jak velcí mobilní operátoři, kteří se však mohli ucházet pouze jen o jeden blok kmitočtů, tak noví hráči, jimž telekomunikační úřad umožnit dražit dva bloky. Této možnosti využil jako jediný Nordic Telecom.

Nordic Telecom získal dvě nové certifikace ISO

3.7.2017

Dvěma novými certifikacemi ISO, normami prokazujícími kvalitu služeb, se může pochlubit Nordic Telecom. Nezávislý auditor Tayllor & Cox, s.r.o. naší společnosti potvrdil certifikaci ISO 9001:2015 pro systém managementu kvality a ISO/IEC 27001:2013 pro systém Systém managementu bezpečnosti informací.

Certifikace systémů managementu různých oblastí znamená, že prověřovaná společnost v daném oboru splňuje požadavky příslušných norem ISO. Tyto normy jsou vydávané mezinárodní organizací pro standardizaci (International Organization for Standardization), která sídlí ve Švýcarsku a jejímiž členy jsou organizace či úřady pro standardizaci z jednotlivých zemí  (v současnosti je to 163 zemí) . Definují obecně uznávané a schválené podmínky, jež musí v daném oboru splňovat každá společnost. Nordic Telecom získal obě certifikace na dobu tří let, během nichž však auditor každoročně prověří, zda společnost normy nadále splňuje.

Certifikace systému managementu kvality ISO 9001:2015 potvrzuje, že společnost systémově přistupuje k řízení kvality, tedy že má jasně stanovené procesy, jak vyvíjí své produkty, kontroluje dodavatele, hodnotí výkonnost produktů a jejich stav, ale také že má jasně definované zaměření na zákazníka a promítá ho do činnosti firmy. Tedy že má jasně řešenou péči o zákazníka a pravomoci a odpovědnosti ve firmě, řízení procesů a vnitřní kontrolní mechanismy, jako je například interní audit.

Pro zákazníky Nordic Telecomu to znamená, že se společnost snaží všechny své činnosti vnímat i jejich očima a plnit jejich očekávání nebo je dokonce překonávat. Certifikace zároveň potvrzuje, že společnost má ve všech svých činnostech zaveden systém a dokáže jakýkoli zákaznický požadavek zpracovat jednotně a nikoli podle toho, který zaměstnanec jej zrovna vyřizuje. Tento systém se Nordic Telecom snaží neustále vylepšovat.

Certifikace systému managementu bezpečnosti informací ISO/IEC 27001:2013 definuje oblasti, kterým se společnost musí věnovat, aby ochránila citlivé informace a data, včetně dat zákazníků, před zneužitím nepovolanými osobami. Zároveň zajišťuje, že odpovědní zaměstnanci, kteří mají oprávnění s těmito daty nakládat, k nim mají přístup kdykoli jej potřebují a firma zajišťuje, že jsou úplná a nezměněná. Jde tedy především o bezpečnost, a to jak fyzickou, tak kybernetickou.

ISO_9001_CZ ISO_9001_EN ISO_27001_CZ ISO_27001_EN

Kdo vyhrál neomezený internet na rok zdarma?

11.5.2017
Koncem března jsme na naší oficiální stránce na Facebooku vyhlásili soutěž o nejlepší ztvárnění polární záře. Mohli jste nám zasílat fotografie, kresby, malby či jakékoli jiné výtvarné ztvárnění tohoto přírodního jevu. Ze zaslaných prací jsme vybrali nejlepší, jejíž autor získal od Nordic Telecomu neomezené mobilní připojení k internetu na rok zdarma. Kdo je oním šťastným výhercem? Porota složená ze zástupců společnosti Nordic Telecom vybrala fotografii polární záře, jejímž autorem je Jan Hájovský z Bolatic u Opavy. Student Technické univerzity v Ostravě snímek pořídil při loňské prázdninové cestě do Norska a zachycuje na něm polární záři nad autokempem, v němž nocoval. Cenu si Jan Hájovský přijel vyzvednout osobně do značkové prodejny Nordic Telecomu v pražském obchodním centru Letňany. Dlouhou cestu z Opavska spojil s návštěvou pražského studentského majálesu. Mobilní internet si zprovoznil hned na prodejně. „Určitě ho využiji během svých prázdninových cest, například v Plzni nebo Karlových Varech,“ plánuje. Janu Hájovskému gratulujeme a přejeme, ať si mobilní internet na cestách užije.

Naši zákazníci spotřebují nejvíce mobilních dat!

4.4.2017

Statistika za první čtvrtletí letošního roku zahrnuje všechny mobilní datové tarify provozované na vlastní CDMA síti Nordic Telecomu.

Největší spotřebu mobilních dat ze všech mobilních operátorů v České republice mají zákazníci společnosti Nordic Telecom. Průměrný klient tohoto telekomunikačního operátora si během prvního čtvrtletí 2017 stáhl 6,4 GB dat měsíčně. Údaj zahrnuje všechny mobilní datové služby v nabídce Nordic Telecomu, tedy jak datově omezené tarify, tak i jediný neomezený mobilní internet na českém trhu.

„Pokud bychom počítali pouze neomezený mobilní internet, šlo dokonce o 25 GB dat, což je s přehledem nejvíce ze všech mobilních datových služeb na českém trhu,“ říká generální ředitel Nordic Telecomu Libor Dočkálek. Neomezený mobilní internet provozuje Nordic Telecom na své vlastní síti CDMA. Pro jeho příjem je nutné speciální zařízení, které operátor dodává společně se službou. Rychlost připojení je omezena na maximálně 3,1 Mb/s.

Nordic Telecom plánuje, že v následujících měsících přejde ve vlastní síti na novou technologii LTE, která
u rychlosti připojení k internetu umožní několikanásobné zvýšení. Kromě mobilního připojení přes síť CDMA nabízí Nordic Telecom také mobilní data prostřednictvím partnerské sítě GSM jako virtuální operátor.

Navštivte značkovou prodejnu Nordic Telecom

01.4.2017

Služby telekomunikačního operátora Nordic Telecom nemusíte objednávat pouze přes internet nebo po telefonu. V pražském Obchodním centru Letňany provozujeme značkovou prodejnu, která se nachází přímo naproti pokladnám Tesca. Denně od 9:00 do 21:00 se zde můžete informovat o službách Nordic Telecomu, objednat si hlasové a datové služby či dokonce zapůjčit a oproti záloze vyzkoušet zařízení pro neomezené mobilní připojení k internetu.

Pro stávající i nové klienty je k dispozici tým specialistů, kteří ochotně poradí s výběrem služby, nastavením či vyúčtováním a řeší požadavky zákazníků, např. na změnu kontaktních údajů, dohledání plateb, apod. Ve značkové prodejně si lze vyzvednout zboží objednané přes e-shop Nordic Telecomu nebo si přímo na místě vyzkoušet bezdrátovou pevnou linku naší společnosti.

Samozřejmostí je pomoc při nastavování služeb či řešení Vašich požadavků.

Naším hlavním cílem je spokojený zákazník!

Jsme tu pro Vás.

Jednoduše. Po svém.

FB SOUTĚŽ o neomezený internet na rok zdarma!

29.3.2017

Chcete se pokochat tancem nebes a vyhrát neomezený mobilní internet na rok zdarma? Pak čtěte dál!

Polární záře je jeden z nejmytičtějších úkazů pro všechny seveřany. Již od pradávna byl obestřen rouškou tajemství, bájí i pověstí. Až moderní věda dokázala tento jev objasnit - principem vzniku aurory, jak se také jinak polární záři říká, vás ale zatěžovat nechceme. Tento jev, toto úchvatné nebeské divadlo, je jednou za dva roky pozorovatelné i z našich zeměpisných šířek - a je to právě teď! A proto, že jsme si polární záři vybrali jako svůj firemní symbol, jsme si pro vás připravili při této příležitosti soutěž. Soutěž, ve které můžete vyhrát neomezený mobilní internet na rok zdarma, svetr Janssona Novakssona nebo trika Nordic Telecom.

Stačí nám do komentářů na Facebook pod soutěžní příspěvek poslat fotografii, kresbu, malbu či jakékoli jiné výtvarné ztvárnění polární záře a my ze zaslaných příspěvků vybereme vítěze.

Soutěžíme na naší facebookové stránce a to až do úterý 4.4. do 20:00. Odkaz na příspěvek je zde: http://bit.ly/PolarniZareMiVyhralaInternet.

Podrobná pravidla naší soutěže pak naleznete zde: http://bit.ly/PravidlaSoutezeNordicTelecom

Přejeme hodně štěstí!

Akční balíček EET pokladen s neomezeným internetem

7.3.2017

Telekomunikační operátor Nordic Telecom ve spolupráci s dodavatelem EET řešení Dotykačka přichází s výhodným balíčkem EET pokladen a neomezeného mobilního internetu. Všichni noví i stávající zákazníci obou společností mohou získat pokladny EET se slevou 50 procent a neomezené mobilní připojení k internetu za bezkonkurenčních 247 korun měsíčně se slevou na hardware ve výši 50 procent (platí pouze pro zákazníky s IČO).

Akční nabídku lze objednat prostřednictvím webů obou společností – www.nordictelecom.cz a www.dotykacka.cz – přičemž stávající zákazníci Dotykačky mohou získat samostatně i neomezený mobilní internet od Nordic Telecomu za 247 korun měsíčně a slevou 50 procent na nákup hardware potřebného pro příjem signálu ze sítě CDMA.

Dotykačka nabízí v rámci této akce tři druhy EET pokladen. Dotykačku Mobilní s osmipalcovou dotykovou pokladnou 4G a WiFI, 58 mm mobilní Bluetooth tiskárnou, EET funkcemi, neomezeným počtem položek a uživatelů, technickou podporou a licencí zdarma za 2 495 Kč (původní cena 4 990 Kč), dále Dotykačku Univerzální s čtrnáctipalcovou dotykovou pokladnou, stabilním VESA stojanem, 80 mm USB/LAN tiskárnou, EET funkcemi, neomezeným počtem položek a uživatelů, technickou podporou a licencí zdarma za 4 995 Kč (původní cena 9 990 Kč) a Dotykačku Univerzální, která navíc obsahuje pokladní zásuvku a čtečku čárových kódů za 6 995 Kč (původní cena 13 990 Kč).

Nejlevnější mobilní internet na trhu je nyní ještě levnější

15.2.2017
Nordic Telecom přichází s časově omezenými slevami na bezdrátovou pevnou telefonní linku a neomezený mobilní internet. Chcete surfovat po internetu kdekoli a kdykoli za pouhých 298 korun měsíčně? S Nordic Telecomem máte šanci. Náš Neomezený mobilní internet lze nyní pořídit o 100 korun levněji oproti standardnímu ceníku naší společnosti. Akce je časově omezena do 31. března a týká se jen zákazníků, kteří uzavřou smlouvu na 24 měsíců. Neomezený mobilní internet nabízíme na naší síti CDMA, není omezen FUP, ale maximální rychlost připojení je 3,1 Mb/s. Pro příjem mobilního internetu od Nordic Telecomu je nutné speciální příjmové zařízení. Nordic Telecom nabízí přenosný mini WiFi router (Nexpring NH200M) napájený baterií s možností připojení externí antény, který lze zakoupit samostatně za 2 988 Kč nebo s úvazkem na službu na 24 měsíců za dotovanou cenu 988 Kč.

Libor Dočkálek novým generálním ředitelem

15.2.2017

Pod jeho vedením čeká společnost výrazná proměna, technická modernizace sítě a rozšíření nabídky služeb. Novým generálním ředitelem Air Telecomu se stal Libor Dočkálek, manažer s téměř dvacetiletými zkušenostmi z oblasti telekomunikací a poradenství. Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů, před příchodem do Air Telecomu působil v poradenské společnosti PwC na pozici provozního ředitele, kde byl odpovědný za týmy marketingu, financí, IT, infrastruktury a řízení rizik. Dlouholeté pracovní zkušenosti má i u jednoho z velkých mobilních operátorů. Výměna na postu generálního ředitele je nejvýraznější personální změnou v Air Telecomu po loňském vstupu investorské skupiny Nordic Investors. „Hledali jsme na trhu toho nejlepšího odborníka a v Liborovi se nám ho podařilo najít. Splňuje přesně naše představy o top manažerovi svižného alternativního mobilního operátora,“ říká Jan Čornej, investiční manažer Nordic Investors. Pod Dočkálkovým vedením čeká Air Telecom přechod na moderní technologii LTE a rozšíření nabídky služeb. Personálně se promění i top management společnosti. „Air Telecom čekají zásadní změny, kterými budeme reagovat na technologický vývoj v oblasti telekomunikačních služeb a upevníme svoji pozici na trhu. Již brzy oznámíme první ze série změn, které vyvrcholí v příštím roce modernizací naší sítě a přechodem na LTE,“ říká Libor Dočkálek. „Nadále budeme nabízet služby jak rezidentním zákazníkům, tak firemní klientele,“ ujistil.

Čtvrtý mobilní operátor: představy vs. fakta

15.2.2017
Může na trh vstoupit čtvrtý plnohodnotný mobilní operátor, který by konkuroval třem zavedeným velkým hráčům? Českou politickou scénou i médii v posledních dnech rezonuje téma potenciálního vstupu čtvrtého mobilního operátora na trh. Naděje se vkládají do připravované aukce kmitočtů v pásmu 3,7 GHz, které však není vhodné pro celonárodní pokrytí. Může tedy vůbec ještě vzniknout další silný hráč na trhu, který by nabízel plnohodnotné služby na vlastních sítích? „Čtvrtý mobilní operátor nebude moci fungovat na vlastní síti GSM, protože pro tu v České republice nejsou volné kmitočty a v budoucnosti nejspíše ani nebudou. Připravovaná aukce kmitočtů v pásmu 3,7 GHz sice v budoucnu umožní sestavit sítě pro využití 5G, tato technologie ale bude ještě několik let ve vývoji. Navíc tato frekvence je zcela nevhodná pro celonárodní pokrytí“ konstatuje generální ředitel Nordic Telecomu Libor Dočkálek. Na trhu tedy nyní nejsou mobilní telefony schopné přijímat 5G, ani služby v pásmu 3,7 GHz. „Jestliže tedy letos budou vydraženy kmitočty v pásmu 3,7 GHz a jejich držitelé budou muset podle podmínek Českého telekomunikačního úřadu nejpozději do dvou let zprovoznit sítě, budou v nich muset provozovat jiné než mobilní hlasové a datové služby,“ upozorňuje Libor Dočkálek. Nordic Telecom účast v aukci na kmitočty v pásmu 3,7 GHz zvažuje a v případě úspěchu by novou síť využil pro služby bezdrátového vysokorychlostního internetu. Pro klasické mobilní volání a internet budou vhodnější až sítě v pásmu 700 MHz, které nyní vyžívá televizní vysílání a které budou uvolněny přechodem na nový televizní vysílací standard začátkem roku 2021. Český telekomunikační úřad zatím nestanovil termín případné aukce na kmitočty v pásmu 700 MHz. Pokud má tedy čtvrtý mobilní operátor nabízet obdobné služby jako "velká trojka", bude muset kombinovat kapacitu ve vlastních sítích s kapacitou pronajatou v sítích GSM a LTE, a částečně fungovat jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor. Nordic Telecom k tomu má výborné předpoklady díky svým mnohaletým zkušenostem s provozováním vlastní mobilní sítě a služeb ve frekvenčním pásmu 420 MHz.

Air Telecom zahajuje přechod na LTE

15.2.2017
Vysílací síť CDMA bude kompletně přepojena na LTE pravděpodobně v prvním čtvrtletí 2018. Nová technologie umožní rychlejší mobilní připojení k internetu. Modernizaci vlastní sítě CDMA a přechod na novou technologii LTE, která umožní zvýšit rychlost mobilního internetového připojení z dnešních 3,1 Mb/s na několikanásobně vyšší hodnotu, připravuje Air Telecom. Společnost v současné době finalizuje výběrová řízení na dodavatele technického řešení. K samotnému přepnutí sítě CDMA na LTE dojde pravděpodobně v prvním čtvrtletí 2018. „Pro společnost jako je Air Telecom je samotný proces přepínání poměrně složitý a zabere minimálně rok. Začneme s ním tedy již nyní.“ říká generální ředitel Air Telecomu Libor Dočkálek. „Současná nižší rychlost připojení mobilního internetu od Air Telecomu je dána technickými možnostmi stávající sítě CDMA. Na druhou stranu jsme jediným mobilním operátorem, který nabízí neomezená mobilní data bez FUP za nejnižší ceny na trhu. Po přechodu na LTE se rychlost připojení k internetu na naší síti několikanásobně zvýší,“ slibuje Libor Dočkálek.

Air Telecom se přejmenovává na Nordic Telecom

15.2.2017
Novým názvem se společnost plně začleňuje do struktur svého majitele, investiční skupiny Nordic Investors. Mobilní operátor Air Telecom mění název na Nordic Telecom a zároveň přichází i s novou vizuální identitou, která má charakterizovat férovost, serióznost a kvalitní služby. Pod novou značkou společnost připravuje technologické změny, které jí umožní rozšířit a zkvalitnit portfolio služeb pro rezidentní i firemní zákazníky. „Nový brand plně reflektuje příslušnost společnosti k investiční skupině Nordic Investors, která do Air Telecomu vstoupila v červnu loňského roku a díky níž budeme moci uskutečnit zásadní technologickou proměnu naší sítě a již v příštím roce přejít na technologii LTE,“ říká generální ředitel Nordic Telecomu Libor Dočkálek. "Pro Nordic Investors je rebranding Air Telecomu klíčová záležitost. Od modernizace sítě Nordic Telecomu si v blízké budoucnosti slibujeme možnost synergie našich služeb, například na bázi Internetu věcí," dodává Jan Čornej, ředitel projektů Nordic Investors. Nordic Telecom si zachová všechny stávající služby, které nabízel pod hlavičkou Air Telecom. Jde o pevnou telefonní linku a mobilní data prostřednictvím vlastní sítě CDMA, která pokrývá 90 procent obyvatel České republiky, a mobilní hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím partnerské GSM sítě. Ke klíčové změně dojde v průběhu roku 2018, kdy stávající síť CDMA přejde na technologii LTE, která Nordic Telecomu umožní nabízet mobilní internetové připojení s několikanásobně vyšší rychlostí než v současnosti. „Již nyní nabízíme nejlevnější neomezený mobilní internet na trhu za 298 korun měsíčně, ale jsme limitováni stávající technologií sítě pro maximální rychlost připojení 3,1 Mb/s. Po přechodu na LTE budeme moci tuto rychlost několikanásobně navýšit,“ popisuje Libor Dočkálek. Budoucnost vidí Nordic Telecom rovněž ve využití své sítě pro zařízení Internetu věcí (IoT).
Váháte, jakou službu si vybrat?
Rádi vám zavoláme zpět a poradíme.
Chci poradit
Mám zájem o službu:
Mobilní internet
Pevný internet
Pevná linka
Mobilní volání
Nechte nám na sebe telefon:
Zavolejte mi
Nebo kontaktujte naší prodejní linku 800 666 777